W Przemyślu powstanie nowe schronisko dla psów

11 lutego 2016

Odkąd kierownikiem „Schroniska dla bezdomnych zwierząt” w Orzechowcach został Przemysław Grządziel, w miejsce to wstąpiło nowe życie. Wiele zmieniło się na lepsze, jednak wciąż daleko mu do obecnych obowiązujących standardów. Rozwiązaniem na tą sytuację być budowa schroniska dla zwierząt w Przemyślu.

W „Schronisku dla bezdomnych zwierząt” w Orzechowcach znajduje się obecnie ponad 200 pupili. Pomimo wielu trudności i ograniczonych środków finansowych sprawujący opiekę nad tym miejscem Przemysław Grządziel robi wszystko aby polepszyć warunki życia porzuconym zwierzakom. W jego działaniach pomagają mu wolontariusze oraz ludzie dobrej woli. Niemniej jednak aby radykalnie poprawić sytuację konieczne jest wybudowanie nowego schroniska spełniającego wszystkie obowiązujące normy dla tego typu obiektów – mówi Witold Wołczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu. W tegorocznym budżecie miasta znalazło się 80 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej nowego schroniska. Prezydent Robert Choma nie ukrywa, że zależy mu aby zadanie to zrealizować jak najszybciej i przenieść zwierzęta w bardziej cywilizowane miejsce.

Głównym problemem schroniska jest jego obecna lokalizacja, a co z kolei się z nią wiąże trudny dojazd do tego miejsca oraz koszty z nim związane. Oddalenie od miasta stwarza zagrożenie dla zwierząt wymagających szybkiej interwencji weterynaryjnej, a także wpływa na liczbę adopcji.
Znane jest już miejsce, w którym prawdopodobnie powstanie schronisko w Przemyślu. Mamy obecnie wytypowane dwie działki, na których mogłoby powstać nowe schronisko – w okolicach ul. Piastowskiej i ul. Grochowskiej – podaje W.Wołczyk – W najbliższym czasie odbędzie się wizja w terenie, chcemy też wkrótce rozpocząć konsultacje społeczne w sprawie budowy.

fot. wikimedia commons