W Przemyślu otwarto Filię Krajowej Szkoły Skarbowości [Galeria zdjęć z otwarcia]

18 października 2017

W dniu dzisiejszym, przy ul. Książąt Lubomirskich uroczyście otwarto Filię Krajowej Szkoły Skarbowości w Przemyślu.

Nowo otwarta Filia Krajowej Szkoły Skarbowości w Przemyślu jest jednym z sześciu  ośrodków zamiejscowych szkoły działających także w Białobrzegach, Jastrzębiej Górze, Krakowie, Muszynie i Otwocku. Siedziba główna Szkoły znajduje się w Warszawie.
Cieszę się przede wszystkim z tego, że tak mało czasu upłynęło od naszych pierwszych rozmów z p.marszałkiem, później z p.ministrem i z p.dyrektorem, bo zaczęliśmy rozmawiać w zeszłym roku. Zrealizowanie tego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez pana rektora PWSW. Napawa nadzieją, że przedstawiciele rządu dotrzymują słowa, co nie zawsze było dobrym obyczajem. Ta służebna rola i zaangażowanie jest nie do przecenienia i napawa nadzieją na przyszłość. – powiedział podczas otwarcia Filii w Przemyślu, prezydent Robert Choma.

W bieżącym roku w Filii KSS w Przemyślu będą realizowane liczne szkolenia, m.in. szkolenie specjalistyczne do mianowania na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych Służby Celno‑Skarbowej oraz szereg szkoleń z zakresu podatków i prawa karnego skarbowego.

Krajowa Szkoła Skarbowości, która ma swoją siedzibę w Warszawie powstała z dniem reformy KAS – 1 marca br. i objęła dotychczasowy potencjał szkoleniowy, który funkcjonował w centrum edukacji zawodowej resortu finansów. – mówi rachm. Edyta Chabowska, mł. Ekspert Służby Celno-Skarbowej – Docelowo filia w Przemyślu stanie się wyspecjalizowaną jednostką realizującą szkolenia z zakresu ochrony wschodniej granicy lądowej Unii Europejskiej, w tym z tematyki analizy ryzyka, przeszukania kontenerów, pojazdów osobowych i ciężarowych, środków odurzających, narkotyków, towarów strategicznych, podwójnego zastosowania i ochrony ginących gatunków roślin i zwierząt.

Roczne możliwości logistyczne i finansowe Szkoły kształtują się na poziomie ok. 30 tys. uczestników szkoleń stacjonarnych oraz ponad 100 tys. osób w systemie elektronicznym. Szkolić będą się tutaj zarówno funkcjonariusze jak i pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej. Pierwsze kursy w Przemyślu już trwają.
Reforma jest udana, skuteczna, mamy wyniki. Jest to wielki sukces. Tylko w tym pierwszym półroczu zwiększyliśmy ściągalność z tytułu VAT prawie 20 mld zł, również z tytułu akcyzy 4%, z CIT-u 13,5%. Podjęliśmy skuteczną walkę z szarą strefą, podjęliśmy prawie 4 tys. postępowań. Krajowa Administracja Skarbowa oczekuje ludzi uczciwych, kochających Polskę, dla których „Bóg, Honor, Ojczyzna” nie są pustymi słowami”, ale są fundamentem ich życia prywatnego, rodzinnego i państwowego. – powiedział szef KAS Marian Banaś.

Te sukcesy, które są mierzone dzisiaj miarą złotówek wpływających do budżetu państwa są bardzo istotne, ale ważne jest też to żeby każdego przedsiębiorcę traktować w sposób uczciwy, otwarty. I to reforma KAS umożliwia. – powiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Anna Fortuna

no images were found