W Przemyślu około 30 pracodawców znalazło pracowników

19 kwietnia 2016

Ponad 30 pracodawców z Przemyśla znalazło nowych pracowników. Projekt realizuje Stowarzyszenie B-4 oraz Towarzystwo Altum.

Stowarzyszenie B-4 wraz z Towarzystwem Altum na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie realizuje projekt, którego celem jest doprowadzenie do zatrudnienia 1500 długotrwale bezrobotnych mieszkańców powiatów : niżańskiego, sanockiego, łańcuckiego i przemyskiego. W powiatach tych utworzono Centra Pracy, w których animatorzy i doradcy zawodowi pracują z osobami bezrobotnymi aby jak najszybciej podjęli zatrudnienie i utrzymali je jak najdłużej.

W Przemyślu Centrum Pracy znajduje się przy ul. ks .P. Skargi 7/1 i opiekuje się 375 osobami bezrobotnymi.

Najpierw każdemu klientowi stawiamy diagnozę zawodową (przeprowadzając liczne testy), później następuje praca z trenerami i psychologami (indywidualna i grupowa – tzw. coaching). Dopiero w dalszej kolejności ma miejsce dobieranie oferty pracy dla konkretnej osoby i zawsze odbywa się to indywidualnie, dla każdego klienta osobno. Jesteśmy zdania, że kluczem to sukcesu jest właśnie to, by nasze działania miały zindywidualizowany charakter – mówi Karolina Król, administrator Centrum Pracy.

Projekt ten jest szansą nie tylko dla bezrobotnych, ale i przedsiębiorców z regionu, którzy otrzymują m.in. możliwość bezpłatnego przeszkolenia kandydata pod aktualne potrzeby firmy. Wykorzystało to ponad 240 podkarpackich pracodawców, w tym ponad 30 z Przemyśla m.in. sieć delikatesów PIOTRUŚ PAN, firma PULIRE, HOUSEKEEPER oraz ZHUP CZEXBUD.

fot. UM