W Przemyślu odbyły się Mistrzostwa Straży Granicznej „Strong Border 2017”

6 grudnia 2017

W Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej odbyły się pierwsze Mistrzostwa BiOSG „Strong Border 2017”. Rywalizowało w nich 38 funkcjonariuszy.

Zawody zorganizowano 1 grudnia na hali POSiR. W rywalizacji wzięło udział 38 funkcjonariuszy w tym 9 pań – reprezentujących placówki i wydziały Bieszczadzkiego OSG.

Zawodnicy musieli jak najszybciej pokonać przygotowany tor przeszkód, który składał się z 10 konkurencji m.in. z: skoków na skakance obunóż, wypadów nóg z obciążeniem, podniesienia sztangi (15 kg dla kobiet i 30 kg dla mężczyzn) znajdującej się na stojaku i naprzemiennych wypadach nogą w przód, uginania i prostowania ramion w podporze leżąc przodem na kettlebellach oraz z tzw. spaceru farmera – przejście z punktu A do B –  ok. 10m i z powrotem trzymając w dłoniach hantle.

Wyniki

Kategoria kobiet:
I miejsce kpr. SG Monika Kmiecińska – PSG w Medyce
II miejsce sierż. SG Irmina Sikora – Kołodziej – Wydział Kadr i Szkolenia BiOSG
III miejsce Aleksandra Fundanicz – PSG w Czarnej Górnej
Kategoria mężczyzn:
I miejsce st. sierż. SG Przemysław Zdziebko – PSG w Rzeszowie – Jasionce
II miejsce st. sierż. Robert Sycz – Wydział Zabezpieczenia Działań
III miejsce sierż. SG Marcin Śliwka – PSG w Krościenku
Klasyfikacja drużynowa
I miejsce Placówka SG w Rzeszowie- Jasionce
II miejsce PSG w Hermanowicach
III miejsce PSG w Korczowej
Puchary najlepszym zawodnikom wręczał Komendant Oddziału płk SG Robert Rogoz  oraz Zastępca Komendanta Oddziału płk SG Adam Pacuk, który był jednocześnie głównym pomysłodawcą tych mistrzostw.
Główną idea przyświecającą organizacji Mistrzostw „Strong Border” była popularyzacja wśród funkcjonariuszy Bieszczadzkiego OSG sportów siłowo – wytrzymałościowych oraz umożliwienie podnoszenia sprawności fizycznej niezbędnej do codziennego wykonywania zadań służbowych.

Fot. BiOSG
Po więcej zdjęć z zawodów kliknij tutaj