W Przemyślu odbył się mecz siatkówki kobiet na rehabilitację funkcjonariuszki Straży Granicznej

11 maja 2016

W Przemyślu rozegrano charytatywny mecz siatkówki kobiet, którego głównym celem była zbiórka funduszy na rehabilitację funkcjonariuszki Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Dzięki akcji udało się zebrać około 17 tys. zł.

W hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano mecz siatkówki kobiet pomiędzy KSZO Ostrowiec i Developres Rzeszów. Głównym celem meczu była zbiórka funduszy na rehabilitację funkcjonariuszki Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Krysi Walat, która w ubiegłym roku doznała wylewu i udaru prawej półkuli mózgu.

Rywalizacja na parkiecie pomiędzy KSZO Ostrowiec oraz Developres Rzeszów zakończyła się remisem 2:2. Dodatkową atrakcją wydarzenia był piąty set rozegrany pomiędzy siatkarkami a drużyną złożoną z VIPów – zagrali w niej m. innymi Komendant Oddziału oraz Starosta Przemyski Pan Jan Pączek.

Cały dochód z meczu tj. ok. 17 tysięcy złotych zostanie przekazany na rehabilitację Krysi.

Dodatkowo Polski Związek Piłki Siatkowej aby dodać Krysi otuchy oraz umocnić ją w wytrwałości podczas leczenia zdecydował się przekazać jej złoty medal, który zdobyła męska reprezentacja siatkówki podczas mistrzostw świata rozegranych w Polsce w 2014 roku. Krysia była wówczas obecna na meczu na Stadionie Narodowym w Warszawie inaugurującym mistrzostwa.

Mecz charytatywny zorganizowali koledzy i koleżanki Krysi z BiOSG oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Bieszczadzki oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy BiOSG.