W Przemyślu odbył się Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej [galeria zdjęć]

11 maja 2016

W dniu 11.05.2016 r. w Przemyślu odbył się Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej. Motto tegorocznych obchodów to „Pełni godności w dzieciństwie i dorosłości”.

Organizatorem, jak co roku było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Przemyślu pod patronatem Starosty Przemyskiego, Pana Jana Pączka.

Program obchodów obejmował: uroczyste rozpoczęcie i otwarcie Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, przy Urzędzie Miasta, przemarsz ulicami Starego Miasta w kierunku Zamku Kazimierzowskiego z udziałem zaproszonych gości, Harcerskiej Orkiestry Dętej i Zespołu wokalnego przy 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu oraz program artystyczny w Sali Widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego. W programie udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich oraz wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy.

Po wzruszającym przedstawieniu i gromkich brawach organizatorzy przyznali tytuły „Anioła Stróża” PSOUU, przyjaciołom stowarzyszenia: Robertowi Chomie (w im. Prezydenta J. Hamryszczak), Janowi Pączkowi (w im. Starosty tytuł przyjął M.Kudła), Danucie Wiech z Wydziału Spraw Społecznych, Wojciechowi Hryniszynowi z Domu Weselnego „Aga”, Janinie Juśko z Brighton. Wyróżnieni otrzymali również obrazy przedstawiające anioły.

Zaproszeni goście dokonywali wpisów do księgi pamiątkowej a po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek w ogrodzie zamkowym gdzie wspólnie, w atmosferze pikniku zakończono obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej.

Agnieszka Marcińczak

no images were found