Roztańczony przemyski zamek w Międzynarodowy Dzień Tańca

11 maja 2016

W dniu 28 kwietnia na Zamku Kazimierzowskim  celebrowaliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. Rozpoczęły je Krajowe Mistrzostwa IDO w Tańcach Par i Synchro Dance – Przemyśl’2016.

Kolejną taneczną imprezą zainicjowaną przez Szkołę Tańca „A-Z” był KONCERT „Latin i Caribbean Dance” w wykonaniu tancerzy z tej szkoły. Występ cieszył się ogromnym zainteresowaniem miłośników tańca. Sala widowiskowa Zamku była wypełniona publicznością do tego stopnia, że spora jej część siedziała nawet na schodach.

Wystąpili niemalże wszyscy adepci sztuki tanecznej z „A-Z” – dzieci z Tanecznej Akademii Przedszkolaka, Formacja Taneczna A-Z, Dance 4 Fans Club oraz AZETKI i Dziecięcy Zespół Taneczny A-Z czyli ci najmłodsi.

Ci którzy niedawno rozpoczęli przygodę z tańcem oraz ci, którzy są już zaawansowani i posiadają mistrzowskie  tytuły. Wszyscy tańczą z ogromnym zaangażowaniem, ponieważ taniec jest ich pasją.

Wieczorem na scenie Zamku Kazimierzowskiego zagościły latynoskie i karaibskie rytmy oraz tańce nowoczesne. Było można obejrzeć solistów, duety i zespoły  pojedyncze tańce, a także całe ciekawe i bardzo widowiskowe  scenki taneczne – latin i caribbean show.

Występy tancerzy Szkoły Tańca „A-Z” były nagradzane przez publiczność gromkimi brawami. Sprawną organizację koncertu zapewniła Przemyska Fundacja Rozwoju Tańca i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”.

Organizatorzy zapowiadają jeszcze jedną taneczną imprezę. W ramach „zaszczepiania pasji” , w dniu 21 maja br. odbędzie się Turniej Tańca Towarzyskiego i SALSY: „Taneczne abecadło…” – MEDYKA’2016.

no images were found