W Przemyślu jest nowa atrakcja turystyczna związana z zimną wojną

9 maja 2016

Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.” zaprasza do zwiedzania nowej atrakcji turystycznej Przemyśla – Schronu Kierowania Obroną Cywilną, będącego reliktem zimnej wojny.

Schron Kierowania Obroną Cywilną znajdujący się pod budynkiem Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu wybudowany został wraz ze szkołą w 1966 roku podczas słynnej akcji „1000 szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego”. Budowa schronu była następstwem zimnej wojny i zagrożeń jakie ze sobą niosła.

Schron dla zwiedzających będzie udostępniony od 16 maja 2016 r. i czynny będzie codziennie od godziny 10:00. Ostatnie wejście o godzinie 18:00. Ilość biletów na poszczególne godziny ograniczona!

Do zwiedzania zapraszamy nie tylko turystów, ale także dzieci i młodzież ze szkół dla których przygotowaliśmy specjalny program zwiedzania – nauki połączonej z czynnym odpoczynkiem. Oferta została przygotowana w taki sposób, aby wizyta w Schronie Kierowania Obroną Cywilną dopasowana była do potrzeb różnych grup wiekowych uczniów – od podstawówki po młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

Po szczegóły zapraszamy na stronę SKOC: www.schron.webfabryka.pl.

Udostępnienie do zwiedzania Schronu Kierowania Obroną Cywilną jest możliwe dzięki współpracy z Prezydentem Miasta Przemyśla i dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu.

Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K. jest organizacją typu non-profit, która swoje cele statutowe realizuje organizując widowiska i rekonstrukcje historyczne, a także wystawy i prelekcje.