W podłodze samochodu ukrył papierosy o wartości ponad 40 tys. zł

27 marca 2018

45-letni obywatel Ukrainy schował w podłodze pojazdu papierosy o wartości ponad 40 tys. zł. Przemyt udaremnili mu na przejściu granicznym w Krościenku funkcjonariusze KAS przy udziale funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Rankiem 21 marca, na przejściu granicznym w Krościenku, funkcjonariusze KAS wpierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, skontrolowali samochód osobowy wjeżdżający do Polski z Ukrainy. Za kierownicą pojazdu na litewskich numerach rejestracyjnych zasiadał 45- letni obywatel Ukrainy.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócili na podłogę samochodu. Okazało się, że dokonano w niej specjalnych przeróbek i skonstruowano skrytkę, w której schowano 2970 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość ujawnionej kontrabandy została oszacowana na ponad 40 tys. złotych. Kierujący pojazdem mężczyzna nie przyznał się do własności wykrytych papierosów, które najprawdopodobniej miały trafić do odbiorcy w woj. mazowieckim.

Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu. Do wszczętego przeciwko kierowcy postępowania karnego skarbowego zatrzymano papierosy oraz przystosowany do przemytu samochód.