W niedzielę w Szpitalu Psychiatrycznym w Żurawicy odbył się piknik rodzinny [galeria zdjęć]

6 września 2016

W niedzielę, 4 września w Wojewódzkim Podkarpackim Szpitalu Psychiatrycznym w Żurawicy odbył się „Rodzinny Piknik Zdrowia”.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego ks. Arcybiskupa Adama Szala. Następnie poświęcono nowo powstałą Kaplicę Szpitalną i Oddział Psychiatry.

Podczas pikniku można było skorzystać m.in.: ze zjeżdżalni dla dzieci, z zabaw zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Przemyślu, z pomiaru cukru i ciśnienia oraz z atrakcji przygotowanych przez służby mundurowe i ratownictwo medyczne. W czasie imprezy były także stoiska z gastronomią, z pracami pacjentów, z malowaniem twarzy oraz wiele innych. Na scenie zaprezentowali się : Kapela Strażacka „Czy się wali, czy się pali”, Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”, a także Grupa Śpiewacza ” Krasiczanki”.

Piknik odbył się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Współorganizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie „Razem Jest Łatwiej” w Żurawicy, a piknik zaszczycili swoją obecnością m.in.: poseł na Sejm RP Anna Schmidt – Rodziewicz, poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek, Z-ca Prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, bez których nie odbyłoby się to przedsięwzięcie. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób, pacjenci i ich rodziny, pracownicy szpitala, oraz mieszkańcy Powiatu Przemyskiego w tym w szczególności Gminy Żurawica i Miasta Przemyśla.

Anna Fortuna

no images were found