W Korczowej celnicy przychwycono papierosy i bursztyn.

28 grudnia 2016

Czterej obywatele Ukrainy próbowali przemycić papierosy oraz bursztyn. Wpadli podczas kontroli Służby Celnej.

W dniu 27 grudnia, w godzinach porannych funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego w Korczowej wytypowali do kontroli trzy busy na polskich tablicach rejestracyjnych. Pojazdami podróżowali obywatele Ukrainy. Samochody, jak się okazało były wykorzystane do prób przemytu. W każdym z nich funkcjonariusze wykryli papierosy bez polskich znaków akcyzy, łącznie 1277 paczek papierosów. Kontrabanda ukryta była w zbiornikach paliwa, nadkolach, podłodze i komorze silnika. Sprawcy tłumaczyli, że wiedząc, iż takiej ilości papierosów nie można przewieźć przez granicę, ukryli je w elementach konstrukcyjnych pojazdów.

Tego samego dnia, wpadł kolejny przemytnik – tym razem z bursztynem. Blisko 6 kilogramów bursztynu 32 letni obywatel Ukrainy ukrył w podłużnicach. Mężczyzna, wyjaśnił, że otrzymał towar od nieznanej osoby, w celu przewiezienia go przez granicę do Jarosławia. Następnie miał go przekazać nieznanej osobie, a o dokładnym miejscu i czasie przekazania miał dowiedzieć się telefonicznie podczas podróży. Za usługę „kurierską” miał otrzymać 350 zł.

We wszystkich wyżej opisanych przypadkach Służba Celna wszczęła przeciwko sprawcom postępowa karne skarbowe. Przemytnicy stracili nielegalny towar oraz pieniądze (łącznie 7250 zł) na poczet kar.