W ciągu kilku dni pogranicznicy zatrzymali cztery kradzione samochody

29 listopada 2017

Cztery pojazdy o łącznej wartości 238 tys. zł, to efekt działań funkcjonariuszy SG z placówki w Korczowej. Zatrzymane samochody pochodziły z kradzieży.

W piątek 24 listopada, obywatel Rumunii próbował wyjechać na Ukrainę samochodem marki BMW 320D, skradzionym na terytorium Włoch. Wartość pojazdu oszacowano na 9 tys. zł.

Następnego dnia strażnicy graniczni z Korczowej zatrzymali Toyotę RAV4 (r. prod. 2017) o wartości 160 tys. zł, którą podróżował obywatel Ukrainy. Podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu stwierdzono, że Toyota została skradziona w Hiszpanii.

Kolejne dwa kradzione samochody zatrzymano na przejściu granicznym w Korczowej, w dniu 27 listopada. Funkcjonariusze SG ujawnili, że w pojeździe marki Volkswagen Crafter (r. prod. 2012) został zmieniony oryginalny numer VIN. Ustalono, że pojazd skradziono na terytorium Czech. Wartość Volkswagena, którym podróżował obywatel Ukrainy, to 60 tys. zł.

Ingerencję w pole numerowe VIN stwierdzono również w samochodzie marki AUDI A6 (r. prod. 1999). Pojazdem próbował wyjechać z terytorium Unii Europejskiej, obywatel Ukrainy. Wartość samochodu oszacowano na 9 tys. zł.

Wszystkie sprawy przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 117 pojazdów pochodzących z kradzieży o łącznej wartości prawie 6 milionów złotych.