W akcji Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” uczestniczyli przemyscy policjanci

10 sierpnia 2016

Przemyscy policjanci uczestniczyli w akcji Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Wspólnie z funkcjonariuszami straży Ochrony Kolei wręczali ulotki oraz serduszka kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” i „ Nigdy nie jeżdżę po ALKOHOLU”.

W minioną środę już przed godz. 8, na przejeździe kolejowym przy ul. Mariackiej policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w Przemyślu wręczali kierowcom, rowerzystom oraz pieszym ulotki oraz dobrze wszystkim znane serduszka kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” i „ Nigdy nie jeżdżę po ALKOHOLU”, którą prowadzą Fundacja PZU w partnerstwie z Policją .

Działania przypominają, że obowiązkiem jest postępowanie zgodne z przepisami i zdrowym rozsądkiem, bo tylko takie zachowanie gwarantuje bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych i w rejonach torowiskach.

Kampania społeczna Bezpieczny przejazd -„Szlaban na ryzyko!” prowadzona jest od 2005 roku. Od października 2012 roku została poszerzona o zagadnienia wypadków związanych z przechodzeniem przez tory w miejscach niedozwolonych.

W ubiegłym roku na niestrzeżonych przejazdach kolejowych na Podkarpaciu doszło do 2 wypadków. Jedna osoba zginęła, a 2 zostały ranne. Odnotowano też 8 kolizji na tych przejazdach. W tym roku doszło do 1 wypadku i 3 kolizji na niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Jedna osoba doznała obrażeń. Bez wypadków było natomiast na przejazdach strzeżonych. W 2015 i 2016 roku policjanci nie odnotowali żadnych wypadków w tych miejscach.