VII Regionalny Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej rozstrzygnięty

20 października 2014

W Przemyślu nagrodzono artystów amatorów. Są oni laureatami VII Regionalnego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej.

W minioną niedzielę w Piwnicach Centrum Kulturalnego w Przemyślu przy licznie przybyłej publiczności rozstrzygnięto VII Regionalny Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej. Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło aż 60 twórców z powiatów : jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego i przemyskiego. Jury w składzie artystka plastyk Marek Mikrut, artysta plastyk Elżbieta Cieszyńska i plastyk Grażyna Dobrowolska oceniło 200 prac z malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby. Wysoki poziom prac spowodował, że wybranie tych najlepszych nie było łatwym zadaniem. Poza licznymi wyróżnieniami trzy prace nagrodzono : miejsce I otrzymała Renata Dietrich, na miejscu drugim znalazła się praca Mieczysława Fednara, a trzecie miejsce trafiło do Jerzego Pacławskiego.

Dyrektor CK Janusz Czarski podkreślił, że Centrum kulturalne, to miejsce, które zawsze jest i będzie przyjazne dla artystów. Wyraził również nadzieję, że w kolejnych edycjach tego konkursu będzie uczestniczyć jeszcze więcej twórców.

Finał VII Regionalnego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej uświetnił występ dwóch solistek, Katarzyny Kulpaczyńskiej ze Studia Piosenki działającego przy CK oraz Aleksandry Lechocińskiej z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.

Wystawę pokonkursową można oglądać do 4 listopada w Galerii i Holu CK.

Organizatorem i fundatorem nagród jest Centrum Kulturalne w Przemyślu.