Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 4 już działa

20 października 2014

Przy Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu otwarto plac zabaw. Koszt realizacji tego przedsięwzięcia wyniósł 208 731,00 zł.

W miniony piątek, w obecności prezydenta Przemyśla Roberta Chomy, radnych, dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw mieszczącego się przy SP nr 4. Plac zabaw powstał w ramach Rządowego Programu Wspierania w latach 2009 – 2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia – „Radosna szkoła” – SP nr 4.

Prezydent Choma podkreślił Dzięki zaangażowaniu wielu osób jesteśmy, dyrekcji, rodziców, pracy urzędników i życzliwości wielu osób kolejny projekt udało się zrealizować z sukcesem, a to dowód, że działamy sprawnie konsekwentnie i skutecznie. Jesteśmy liderem w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, które wykorzystujemy w sposób przemyślany, racjonalny podnosząc jakość życia mieszkańców.

Powstały plac zabaw jest uzupełnieniem do niedawno powstałego w tym miejscu Orlika. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 208 731,00 zł. Z czego 104 365,50 to dofinansowanie z Kuratorium Oświaty. Wszystkie zamontowane urządzenia spełniają wymogi programu Radosna Szkoła.

fot. Rafał Porada (www.przemysl.pl)