Ustalono sprawców kradzieży

12 sierpnia 2016

Przemyscy policjanci ustalili sprawców kradzieży chłodnicy z koparko-ładowarki oraz młotowiertarki. Okazali się nimi 40 i 45-letni mieszkańcy Żurawicy.

Początkiem sierpnia, w Przemyślu doszło do kradzieży z włamaniem do budynku klubu sportowego. Sprawca przy użyciu metalowej rurki wybił szybę w oknie budynku gospodarczego, po czym wszedł do środka i ukradł młotowiertarkę oraz inne elektronarzędzia o łącznej wartości około 700 złotych.

W dniu 3 sierpnia do przemyskiej komendy zgłosił się pokrzywdzony, który zgłosił kradzież chłodnicy z koparko – ładowarki, która stała na działce budowlanej. Swoje straty pokrzywdzony oszacował na wartość 3000 złotych.

Na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali potencjalnych podejrzanych, 40 i 45-letniego mieszkańca Żurawicy. Jeszcze tego samego dnia przeszukano ich domy, w których znaleziono skradziony sprzęt.

45-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży, natomiast 40-latkowi przedstawiono zarzut paserki, w związku udzieleniem pomocy w zbyciu skradzionej młotowiertarki oraz udziału w kradzieży chłodnicy z koparko-ładowarki.

Prokurator na wniosek śledczych zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.