UKS Orlik Przemyśl mistrzem Podkarpacia

17 kwietnia 2018

Klub UKS Orlik Przemyśl odniósł historyczny sukces w rozgrywkach o Puchar Tymbarka. Jego zespoły w kategorii U-8, U-10, i U-12 dołączyły do najlepszych drużyn piłkarskich wyłonionych w eliminacjach gminnych, miejskich i powiatowych.

Młodzi Przemyślanie, w Tarnobrzegu w dniach 12-13 kwietnia w gronie 120 drużyn (ponad 1200 uczestników) rywalizowali o Puchar Tymbarka. Chłopcy U-8 zostali mistrzami i zdobyli główny puchar, tym samym są najlepszą drużyną na Podkarpaciu i jedną z najlepszych z 16 drużyn w całej Polsce.

W grupie pokonali kolejno Orlik SOSiR Nowa Dęba 1:0, SP w Grodzisku Dolnym 10:0 oraz UKS 6 Jasło 4:1. W ćwierćfinale zmierzyli się z drużyną JKS Jarosław 3-2. Następnie w półfinale pokonali Perfect Przeworsk 1-0. To zwycięstwo dało chłopakom awans do finału, gdzie czekała na nich drużyna Ziomki Rzeszów. Mecz zakończył się remisem i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali Orlątka z Przemyśla. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany z przemyskiej drużyny Paweł Maliczowski.

Skład drużyny: Paweł Maliczowski, Oliwier Klepacki, Hubert Draganik, Kacper Draganik, Filip Skalski, Oliver Łukaszek, Antek Dudkowski, Bruno Makarowski, Gabryś Stadnik, Adam Siuta, Kacper Dańczak. Trener Kamil Makara, kierownik Piotr Maliczowski. Również zespół UKS Orlik Przemyśl z rocznika 2008 godnie zaprezentowali swój klub i Miasto Przemyśl w finałach wojewódzkich Tymbarka jakie odbyły się w Tarnobrzegu.

Nasza drużyna w stawce bardzo mocnych drużyn z całego województwa zajęła 5 miejsce odnosząc 4 zwycięstwa. Pokonała reprezentacje Leżajska 7:0, Nowej Dęby 3:0, Beniaminkami Krosno 2:0 i Akademie Piłkarska „Małego Piłkarza” 3:1. Niestety zabrakło przysłowiowego szczęścia w ćwierćfinale, przegrana w pechowych okolicznościach z drużyną ze Stalowej Woli 0:1.

UKS Orlik Przemyśl reprezentowali: Karol Orfin, Kornel Rybak, Oskar Smycz, Sergiusz Rożak, Jan Borysławski, Hubert Kędziora, Tymek Sociński, Marcel Jamrozik, Kacper Łacina , Kamil Łacina, Wiktor Kłusek, Gracjan Młodziński, Oskar Baniecki, Trener Henryk Łaskarzewski, kierownik Czesław Rożak.

W dniu 13 kwietnia w Tarnobrzegu chłopcy UKS Orlik Przemyśl kat- U-12 kontynuowali dobrą passę i nie przynieśli wstydu. Wśród 23 drużyn z całego Podkarpacia zajęli miejsce w przedziale 9-12. Chłopcy rozegrali mecze w grupie C w której zmierzyli się m.in. z: Fenix Hucisko 2:0, Czarni Oleszyce 3:0, oraz ulegli piłkarskiej nadziei Mielca 1:5. W konsekwencji zajęli II miejsce w grupie i z gorszym bilansem bramek nie dostali się do ćwierćfinału. Grali w składzie: Paweł Palko, Gracjan Zajączkowski, Alex Baniecki, Wojtek Hiszpan, Jakub Jaroch, Wiktor Hatalski, Brajan Sromek, Tomek Jędyczowski, Jacek Pudlik, Mateusz Barszczak. Trener Krzysztof Frankiewicz, kierownik Sylwester Hatalski.
Dziękujemy naszym zawodnikom za włożone serce i wylany pot na boisku, dziękujemy za postawę fair play poza nim. Chłopcom należą się duże brawa za sportową walkę oraz promocję przemyskiego UKS-u oraz Przemyśla. Dziękujemy rodzicom za okazane nam zaufanie. Dziękujemy również Prezydentowi miasta Przemyśla za zapewnienie transportu zawodników do Tarnobrzega. Gratulacje dla wszystkich naszych kibiców …Jeden klub – jeden cel !. Dwanaście meczy wygranych tylko jeden remis i jedna porażka. Strzeliliśmy naszym przeciwnikom 40 bramek tracąc 10 w trzech kategoriach wiekowych. Jesteśmy jedną z najlepszych Akademii na Podkarpaciu. Dołącz do nas, trenuj i baw się z najlepszymi … czekamy na następców Roberta Lewandowskiego w rocznikach od 2004 – 2013 – mówi trener UKS Orlik Przemyśl Henryk Łaskarzewski.