Ukrainka w pociągu Kijów – Przemyśl przewoziła w torbie podróżnej 8 -letniego chłopca

16 czerwca 2017

Obywatelka Ukrainy przewoziła w walizce 8 -letniego chłopca. Kobieta podróżowała pociągiem relacji Kijów-Przemyśl.

Wczoraj w południe funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej dokonywali rutynowej kontroli wjeżdżającego do Polski pociągu osobowego relacji Kijów- Przemyśl. Ich uwagę przykuły bagaże 50-letniej obywatelki Ukrainy i jej nerwowe zachowanie. Poza walizkami w łuku bagażowym jedna znajdowała się przy kobiecie i to właśnie jej nie chciała podróżna otworzyć do kontroli, odsunęła jedynie suwak na kilka centymetrów i zaczęła nerwowo upychać odzież wystającą ze środka.

Funkcjonariusze sprawdzili walizkę i pod odzieżą znaleźli się 8- letniego chłopca. Dziecko natychmiast zostało wyjęte z bagażu, choć jego matka próbowała to utrudnić. Chłopiec był zgrzany i rozpalony. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego informując matkę o konieczności przeprowadzenia badania dziecka, na co kobieta nie wyraziła zgody.

Obywatelka Ukrainy kilka dni wcześniej próbowała przekroczyć granicę z dzieckiem, jednak uzyskała odmowę wjazdu ponieważ dziecko nie posiadało wymaganych dokumentów.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, którym przekazano kobietę wraz z dzieckiem. Obywatelka Ukrainy usłyszała zarzut pomocnictwa w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy i ukarana została mandatem w wysokości 200 zł.