Ukrainiec próbował wwieźć do Polski broń i amunicję

21 grudnia 2016

Obywatel Ukrainy przewoził w samochodzie pistolet oraz amunicję. Twierdził, że przekraczając granicę zapomniał zostawić ją w domu.

W miniona sobotę na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce, celnicy skontrolowali wjeżdżający do Polski samochód osobowy marki Volkswagen, którego kierowca 56 -letni obywatel Ukrainy wybrał pas „nic do zgłoszenia”. W trakcie rewizji pojazdu funkcjonariusze znaleźli w schowku, pod siedzeniem kierowcy pistolet kal. 9 mm oraz 15 szt. gumowych pocisków.

Ujawnioną broń i amunicję przekazano funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie. Obywatel Ukrainy został przesłuchany w charakterze świadka, twierdził, że posiada zezwolenie na broń, na terenie Ukrainy ma ją do obrony a przekraczając granicę zapomniał zostawić ją w domu. W związku z naruszeniem przepisów ustawy o broni i amunicji, mężczyzna odpowie w prowadzonej sprawie o wykroczenie.

Służba Celna przypomina, że do legalnego przywozu do Polski broni lub amunicji z państwa nie będącego państwem członkowskim UE niezbędne są dokumenty tj. pisemne zgłoszenie przywozu broni i amunicji oraz zaświadczenie wydane przez właściwego Konsula RP.