Uczestnicy projektu Brave Kids odwiedzili SP nr 5 w Przemyślu [zdjęcia]

14 czerwca 2018

11 czerwca do Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu przybyli wyjątkowi goście – dzieci z Indii, uczestnicy projektu Brave Kids.

Brave Kids Festival jest projektem edukacyjno-artystycznym, umożliwiającym spotkanie dziecięcych grup artystycznych z całego świata. Dzięki niemu młodzi artyści, często z ubogich środowisk lub doświadczających trudnych warunków życiowych, mają szansę na rozwijanie swoich talentów.

W progach SP 5 dzieci i ich opiekunów przywitała dyrektor Małgorzata Ziober. Następnie w sali audiowizualnej goście obejrzeli występ artystyczny w wykonaniu uczniów SP5, przygotowany przez p.Dagmarę Krzeszowską. Nie lada atrakcją dla społeczności szkoły był występ taneczny nowych koleżanek z Indii. Widzowie byli tak zachwyceni, że poprosili o bis. Wszyscy przystąpili do zabaw i tańców. Uczestnicy Brave Kids poznali polskie choreografie do popularnych piosenek dziecięcych.

Po krótkiej przerwie na posiłek i rozmowę był czas na zwiedzenie szkoły. Dzieciom szczególnie podobała się sala gimnastyczna, gdzie ochoczo przystąpiły do gry w badmintona pod czujnym okiem p.Moniki Milc- Hajduk.

Następną atrakcją były warsztaty plastyczne prowadzone przez p.Agatę Kuźmiek. Sztuka jest językiem międzynarodowym, dlatego goście nie mieli problemu z perspektywą zbieżną.

Kolejnym punktem programu były zabawy ze szkolnym robotem. Elementy robotyki bardzo podobały się dzieciom z Indii. Z przyjemnością rysowały tęczę w programie Power Point. Wszakże tęcza w każdym państwie na świecie jest taka sama. Zajęcia przy użyciu komputerów poprowadziły p.Barbara Kołtuniewicz i Agnieszka Olchowy.
Wizytę zakończył wspólny obiad w szkolnej stołówce.
Przewodnikiem po szkole i tłumaczem była p.Agnieszka Kamińska.

To był niezapomniany dzień dla społeczności szkoły i mamy nadzieję, że także dla gości z Indii. Nie możemy się już doczekać kolejnej wizyty dzieci z Brave Kids Festival. Zapraszamy za rok. -mówią nauczyciele z SP nr 5.