Turek chcąc dostać się do Polski, ukrył się w toalecie pociągu

5 sierpnia 2018

Funkcjonariusze Straży Granicznej kontrolujący pociąg z Kijowa do Przemyśla ujawnili w toalecie 29-letniego Turka bez wizy. Cudzoziemiec, który twierdził że chciał dotrzeć do przebywającej w Polsce ukochanej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej kontrolowali w dniu 31 lipca międzynarodowy pociąg relacji Kijów-Przemyśl. W trakcie prowadzonych działań okazało się, że jedna z toalet jest zamknięta. Po otwarciu pomieszczania przez obsługę pociągu, w środku ujawniono 29-letniego obywatela Turcji. Mężczyzna nie posiadał tytułu pobytowego, który pozwoliłby mu legalnie wjechać do strefy Schengen.

Cudzoziemiec tłumaczył, że chciał dotrzeć do Warszawy gdzie przebywa jego dziewczyna. Ostatecznie przyznał, że w rzeczywistości chciał przedostać się do UE i osiedlić w Szwecji.
Ze względu na brak wymaganych dokumentów, Straż Graniczna wydała decyzję o odmowie wjazdu i skierowała cudzoziemca na Ukrainę.

Obywatel Turcji wykazał się jednak dużą determinacją. Ukraińskie służby graniczne przekazały informację, że cudzoziemiec został po kilku godzinach ponownie zatrzymany.

Tym razem w pobliżu przejścia granicznego w Medyce gdzie próbował nielegalnie przekroczyć tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski.

Fot. Straż Graniczna