Turcy w Sylwestra przekradali się do Polski. Wpadli pod Przemyślem

3 stycznia 2017

W Sylwestrową noc nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Dwóch obywateli Turcji zatrzymali funkcjonariusze SG w Medyce.

W noc Sylwestrową dwóch obywateli Turcji nielegalnie przekroczyło tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Mężczyźni zostali zauważeni przez strażników granicznych z Medyki patrolujących teren przy pomocy pojazdu obserwacyjnego. Cudzoziemcy w wieku 46 i 34 lat to kuzyni, którzy podczas składanych wyjaśnień powiedzieli, że z Przemyśla zamierzali dostać się do Wrocławia a następnie do Drezna w Niemczech gdzie już przebywa część ich rodziny. Mężczyźni posiadali przy sobie mapy z zaznaczoną trasą do punktu docelowego.

Obywatele Turcji za nielegalne przekroczenie granicy państwowej zostali ukarani mandatami karnymi. W miniony poniedziałek przekazano ich w ramach umowy o readmisji stronie ukraińskiej.

W minionym 2016 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 98 nielegalnym imigrantów, którzy usiłowali dostać się do Polski przekraczając tzw. zieloną granicę, rok wcześniej takich osób było 91.