Turcy udawali Francuzów i próbowali wjechać do Polski pociągiem Kijów – Przemyśl

25 września 2017

Turecka rodzina z dwójką dzieci próbowała wjechać do Polski posługując się podrobionymi francuskimi dowodami osobistymi. Fałszerzom dokumentów, jeszcze w Turcji, rodzina zapłaciła łącznie 10 tys. euro.

W niedzielę, 24 września, dwudziestoośmiolatek i turecka rodzina z dwójką małoletnich dzieci podróżowali pociągiem międzynarodowym relacji Kijów – Przemyśl. W trakcie kontroli paszportowej na wjazd do Polski, cudzoziemcy okazali funkcjonariuszom francuskie dowody osobiste i tureckie paszporty. Twierdzili, że posiadając francuskie dokumenty mogą wjechać legalnie do państw UE. Jednak funkcjonariusz SG ujawnił, że dowody osobiste są fałszywe.

Cudzoziemcy przyznali, że paszporty zakupili od handlarzy dokumentów, będąc jeszcze w Turcji. Za pojedynczy, francuski dowód osobisty płacili po 2 tys. euro.

Wobec obywateli Turcji Straż Graniczna wszczęła postępowanie karne dot. usiłowania przekroczenia granicy państwa poprzez okazanie podrobionych dokumentów, a następnie wydano decyzją o odmowie wjazdu i zawrócono ob. Turcji na Ukrainę.