Trzynaście kolizji w jednym dniu, to efekt trudnych warunków na przemyskich drogach

17 stycznia 2017

Od kilku dni panują szczególnie trudne warunki na drogach. Obecnie główne trasy i drogi powiatowe powiatu przemyskiego są przejezdne, jednak należy zachować szczególną ostrożność bo jest ślisko. W ciągu zaledwie jednego dnia doszło do 13 kolizji.

W miniony poniedziałek po godz. 8.30, na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ulicą Rejtana w Przemyślu, kierujący osobowym fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 23-letniemu kierującemu daewoo lanosem. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w kwocie 220 złotych.

Zaledwie 5 minut na ulicy Bielskiego, zderzyło się bmw oraz iveco. Strony zdarzenia doszły do porozumienia, nikomu nic się nie stało.

Następnie tuż po godz. 9 zderzyły się dwa pojazdy na ul. Jasińskiego. Kierujący fiatem seicento uderzył w opla astrę – pojazd służbowy Izby Celnej w Przemyślu. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku postępowania w sprawie o wykroczenie.

Przed godziną 14, na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja z Kraszewskiego, kierowca fiata potrącił pieszego na chodniku. 55-letni pieszy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Na rondzie Paderborn, o godz. 2 w nocy. 59-letni kierujący mercedesem sprinterem, obywatel Ukrainy, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, przejechał przez rondo na wprost, a następnie tracąc panowanie nad pojazdem wjechał do rowu i uderzył w ogrodzenie. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 220 złotych.
W związku z niesprzyjającą aurą i trudnymi warunkami na drogach policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków.