Trójka Ukraińców została złapana na gorącym uczynku

31 maja 2016

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hermanowicach zatrzymali wczoraj trzech Ukraińców. Mężczyźni zostali złapani na gorącym uczynku – podczas umieszczania towarów akcyzowych produkcji ukraińskiej w skrytkach konstrukcyjnych samochodu.

Trzej obywatele Ukrainy w wieku 37,18 i 27 lat (ojciec, syn i kuzyn) zaparkowali dwa swoje samochody marki BMW na jednym z parkingów znajdujących się praktycznie w centrum Przemyśla. Mężczyźni przeładowywali papierosy oraz alkohol z jednego pojazdu do drugiego, w którym znajdowały się specjalne skrytki konstrukcyjne (m. in w siedzeniach pojazdu). Jak później powiedzieli papierosy oraz alkohol kupili na przygranicznych bazarach, chcieli w schowkach przewieźć towar do Nowego Sącza – gdzie cała trójka pracuje na budowach – a następnie odsprzedać go z zyskiem.

Funkcjonariusze przechwycili 580 paczek papierosów oraz 4 litry alkoholu – wszystko bez polskich skarbowych znaków akcyzy. Łączna wartość towaru to 7 800 złotych.

Mężczyznom postawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Hermanowicach.