Tragedia w powiecie przemyskim. Matka podejrzewana o zabójstwo 2-latka

19 lutego 2018

W Śliwnicy doszło do pożaru. Nie żyje 2-letni chłopczyk. Matka jest podejrzewana o zabójstwo syna.

W sobotę, 17 lutego, przed godz. 19, w jednym z domów w Śliwnicy wybuchł pożar. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia przybył przemyski strażak, który mieszka w sąsiedztwie.
Wyniósł z domu nieprzytomnego 2-letniego chłopczyka. Natychmiast rozpoczął resuscytację. Strażacy, którzy dojechali na miejsce ewakuowali 35-letnią kobietę. Ona także była nieprzytomna. Zarówno 2-latek, jak i kobieta byli ranni. – informuje rzecznik podkarpackiej PSP mł. bryg. Marcin Betleja.

Oboje poszkodowani zostali zabrani do szpitala. Niestety, pomimo wysiłku lekarzy chłopczyk zmarł w skutek ran kłutych klatki piersiowej. Stan kobiety jest stabilny, ma ona rany kłute, które sama sobie zadała.

Do szpitala trafił także strażak, który zranił się w nogę podczas ewakuacji chłopca oraz mężczyzna, który przebywał w tym czasie w domu i zatruł się dymem.
Pożar został bardzo szybko ugaszony. Spaliło się wyposażenie pokoju na pierwszym piętrze domu. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnych – 25 strażaków.

Kobieta jest Brazylijką, w Polsce mieszka od kilku lat. Podejrzewana jest o zabójstwo syna i wywołanie pożaru.

W dniu dzisiejszym miała się odbyć sekcja zwłok dziecka i przesłuchanie matki.