Targi Pracy w WSPiA w Przemyślu. Galeria

29 kwietnia 2014

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Przemyślu wraz z Punktem Informacji Europejskiej „Europe Direct” było organizatorem Targów Edukacji i Pracy 2014, które odbyły się w dniu wczorajszym w Przemyślu. Targi odbyły się w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

Przemyskie targi, to impreza już cykliczna, ciesząca się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 60 wystawców. Przygotowano prawie 500 ofert pracy zarówno w kraju jak i za granicą, większość z nich, to praca długoterminowa z zatrudnieniem na umowę o pracę.

Podczas targów zaprezentowały się także szkoły ponadgimnazjalne oraz uczelnie wyższe z naszego regionu. Rozmowy z przedstawicielami szkół miały pomóc osobom niezdecydowanym w wyborze dalszej edukacji.

W Punkcie Informacji Europejskiej „Europe Direct” można było uzyskać wiadomości na temat studiów i pracy w krajach Unii Europejskiej.

Swoje stoiska przygotowały firmy mi.in.: Sanmarks, Lear Corporation Poland, Votum S.A., Promedica 24, Sherpa International Force. Wśród wystawców znalazła się również Agencja Pracy Sollux, Covebo Work Office, NL Jobs Polska, Akcja Job, Agencja Pracy Tymczasowej Axell.

Oferty pracy przygotwała także Izba Celna w Przemyślu, Straż Miejska w Przemyślu, Zakład Karny w Przemyślu i Medyce, Straż Ochrony Kolei, Komenda Miejska Policji w Przemyślu, Powiatowy i Wojewódzki Urząd Pracy w Przemyślu, Państwowa Inspeckja Pracy, Cenrtum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Przemyślu.

Targi pracy mają na celu promocję zatrudnienia oraz pomoc w aktywizacji zawodowej.

Patronat nad imprezą objął Wojewoda Podkarpacki, Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Powiatu Przemyskiego, Komendant Miejskiej Policji w Przemyślu.

Anna Fortuna