W Przemyślu odbyły się kontrole policji z udziałem motocyklistów

29 kwietnia 2014

„Bezpieczeństwo na drodze-uwaga motocykliści”, to akcja będąca początkiem kampanii „Kieruj się rozsądkiem”. W jej ramach w sobotę policjanci wraz z motocyklistami zrzeszonymi w Polskim Ruchu Motocyklowym przeprowadzili kontrole drogowe.

Kontrole przeprowadzone w Przemyślu na ul. Krakowskiej miały na celu przypomnieć kierowcom o zasadach bezpieczeństwa na drodze, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie wobec kierowców motocykli.

Za zgodą kierowców zatrzymanych do kontroli, przedstawiciele klubów motocyklowych naklejali na ich samochody naklejki „Patrz w lusterka-motocykle są wszędzie”.

W akcji przeprowadzonej w Przemyślu wzięli udział motocykliści z Podkarpackiego Stowarzyszenia Motocyklowego „The Wild Geese”. Zwracali oni uwagę kierowcom, że nieraz wystarczy jedno spojrzenie w lusterko by uratować czyjeś zdrowie czy życie. Co jest szczególnie istotne zwłaszcza wiosną, gdy na drogach pojawia się więcej jednośladów.

Kampania „Kieruj się rozsądkiem” jest realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez kształtowanie pozytywnych zachowań i podnoszenie świadomości kierowców.