Szpital Miejski w Przemyślu ma nowego dyrektora

7 listopada 2015

Szpital Miejski w Przemyślu ma nowego dyrektora. Placówką będzie zarządzał Piotr Ciompa, kierujący Szpitalem Wojewódzkim im.o.Pio.

Obowiązki dyrektora Szpitala Miejskiego w Przemyślu przejął Piotr Ciompa, kierujący tutejszym Szpitalem Wojewódzkim. Zmiana ta wynika z tego, że prezydent Robert Choma postanowił iż optymalnym dla szybkiego przeprowadzenia niezbędnych działań jest ustanowienie unii personalnej między Szpitalem Miejskim i Szpitalem Wojewódzkim – jak wyjaśnia Tomasz Leyko rzecznik prasowy podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. Jest to kolejny krok w stronę połączenia szpitali w Przemyślu.

Zadaniem Dyrektora Piotra Ciompy będzie jak najszybsze doprowadzenie do takich zmian, by korzystając z nieruchomości wszystkich placówek zoptymalizować działania i doprowadzić do jednolitego zarządzania nimi pod względem administracyjnym i finansowym. Docelowo Dyrektor Ciompa ma doprowadzić do pełnego połączenia działania wszystkich placówek. Szczegółowe zasady na jakich ma to nastąpić zostały uzgodnione pomiędzy władzami miasta i województwa.