Szaradziarskie Mistrzostwa Przemyśla

1 lipca 2015

W dniach 27-28 czerwca 2015 r. w Dybawce koło Przemyśla odbyła się ósma edycja Szaradziarskich Mistrzostw Przemyśla, na które licznie przybyła brać szaradziarska.

Turniej zorganizowany przez Przemyski Klub Szaradzistów „Przemek” i Centrum Kulturalne w Przemyślu, składał się z dwóch rund (110 i 50 min.). Imprezę poprowadził Leszek Grzywacz, sekretarz Klubu, również autor wielu turniejowych łamigłówek. W stawce 21 osób mistrzem okazał się Dawid Kupiec z Nowej Dęby, drugie miejsce zajął Maciej Gąska z Lublina, a trzecie Przemysław Ketner z Józefowa. Najlepsza trójka nagrodzona została okazałymi pucharami i albumami. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i „przemkową” koszulkę. Sponsorami nagród byli: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Starosta Przemyski, Prezydent Miasta Przemyśla i Agencja Wydawnicza „Technopol” z Częstochowy.

Wieczorem dla relaksu przeprowadzono konkurs „Przemkowe łamigłówki” opracowany przez spółkę autorską HEMADA, czyli Stanisława Hemerlinga i Władysława Adamka. Sześciu najlepszych uczestników zostało nagrodzonych płytami muzycznymi.

W niedzielny poranek nasi goście zwiedzili nowo odrestaurowane przemyskie podziemia.

Honorowy patronat nad imprezą objęli Prezydent Miasta Przemyśla Pan Robert Choma i Starosta Powiatu Przemyskiego Pan Jan Pączek.

fot. Władysław Adamek