Szachowe boje w Galerii Sanowej [Zdjęcia]

19 kwietnia 2015

W dniach 18-19 kwietnia w Galerii Sanowa już po raz piąty odbył się międzynarodowy turniej szachowy ”Szachowa Sanowa„. Pierwszego dnia turnieju jak co roku w zmaganiach przy szachownicy brali udział juniorzy i juniorki w grupach turniejowych do 10 lat i do 16 lat. Ogólnie w turnieju brało udział 85 zawodników z Podkarpacia, Lubelszczyzny, a także z Ukrainy.

Jak zawsze największe emocje towarzyszyły młodszym adeptom królewskiej gry, gdzie nie obyło się bez łez i ogromnego stresu. Zwycięzcami pierwszego dnia byli Wawryszczuk Malwina UKS Gim 2 Tomaszów Lubelski w kategorii juniorek do lat 10, Chudy Mikołaj UKS Gim 2 Tomaszów Lubelski w kategorii Juniorów do lat 10, Kyrychenko Maryan  z Ukrainy w kategorii Juniorów do lat 13, Wolczyk Karol UKS Gim 2 Tomaszów Lubelski w kategorii Juniorów do lat 16, oraz Gdula Anna S-KKS Przemyśl w kategorii Juniorek do lat 16

W tym roku najmłodszymi zawodnikami turnieju byli Otylia Węgrzyn z UKS Gim Dwójka Tomaszów Lubelski oraz Wojciech Gazda z S-KKS Przemyśl obydwoje urodzeni w 2009 r. Zgodnie z tradycją turniejową zostali oni uhonorowani specjalnymi nagrodami.

Drugi dzień turniejowy należała do starszych juniorów do lat 18 oraz do seniorów z grupy OPEN.

Tego dnia w rozgrywkach także brali udział goście z Ukrainy , którzy wywalczyli pierwsze miejsca zarówno w kategorii OPEN ( Nazar Ustianovich )jak i Juniorów do lat 18 ( Kyrychenko Mykola )

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tegorocznych zmagań.

[Not a valid template]