Święto teatru młodego widza w Birczy

8 czerwca 2014

„Tropem Jasia i Małgosi”, to tematyka przewodnia XXXVII Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych jaki odbył się w Birczy. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowało 9 teatrzyków.

Przegląd zorganizował Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Birczy wraz z przemyskim Centrum Kulturalnym. Pomiędzy występami aktorskimi swój program artystyczny zaprezentowali tancerze ze Szkoły Tańca „A-Z” w Przemyślu.

Nagrodę Jury Dziecięcego otrzymał Teatrzyk „Wesołe rozrabiaki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Dubiecku za przedstawienie „Trzewiki szczęścia”. Miejsca pierwszego nie przyznano. Miejsce drugie ex aequo Teatrzyk „Sezamki” z SP w Lipie za przedstawienie „Baśniowy pociąg” oraz Teatrzyk „Wierszotoperki” z Zespołu Państw Szkół Muzycznych w Przemyślu za „Nasz strumyk”.

Trzecie miejsce Teatrzyk „Lentylki” z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie za przedstawienie „Sójka” i Teatrzyk „Supełek” z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie za „Szaloną Pipi”.

Wyróżniono przedstawienie „Jaś i Małgosia” w wykonaniu małych aktorów z Teatrzyku „Małe wiercipiętki” z SP 6 w Jarosławiu, zaś wyróżnienie honorowe trafiło do Aleksandry Stańko z Teatrzyku „Troll” z SP w Pruchniku za rolę Żony Modnej.

fot. Urząd Gminy w Birczy