Świetny start młodzików Nurtu Przemyśl w półfinale Mini Olimpic Games

14 września 2015

W minioną niedzielę w Centrum Dydaktyczno- Sportowym Politechniki Rzeszowskiej pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystki odbył się półfinał Mini Olimpic Games w tenisie stołowym.

Prawo udziału w zawodach mieli wszyscy chętni z terenu województw: podkarpackiego, małopolskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego urodzeni w 2003 roku i młodsi. Prawo gry w finale gwarantowało zajęcie miejsca 1-16.

W turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy Nurtu Przemyśl awansując w komplecie do finału. Najlepiej z naszych tenisistów wypadła Katarzyna Królikowska, która wygrała turniej w kategorii dziewcząt pokonują w drodze do finału kolejno: Małysiak Kamilę z KS Gorce Nowy Targ 3:0, Brzyską Annę z Kolpingu Jarosław 3:1, w półfinale pokonała swoją koleżankę klubową Martynę Stachniak wygrywając po zaciętym meczu 3:1, by w finale wygrać 3:0 z Zuzanną Wielgosz z LZS Kąkolówka. Martyna Stachniak zajęła w turnieju ostatecznie 4 miejsce, a Martyna Hajduk 13.

W kategorii chłopców rewelacyjnie spisał się Jakub Chmielowski, który był rozstawiony z nr 8. Jakub zwyciężył kolejno z : Maciejem Kołka z z TKS Pro-Familia Wojaszowka 3:1, Karolem Lisem z AZS Politechniki Rzeszowskiej 3:1, Patrykiem Dziobą z AZS Politechniki Rzeszowskiej 3:1 (aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski w kategorii młodzików). Kuba uległ Dawidowi Kosmali 3:0 z UKS Płomień Limanowa i ostatecznie zajął III miejsce w turnieju.