Świetne starty zawodników NURT-u Przemyśl w Mistrzostwach Polski Młodzików

W dniach 5-8 maja w Krośnie odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w tenisie stołowym. Prawo startu w nich mieli zawodniczki i zawodnicy, którzy zajmowali miejsca 1-64 w Polsce.

Podczas zawodów bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy NURT-u Przemyśl, podopieczni trenerów Zdzisława Bodnara i Krzysztofa Ździebko, którzy zdobyli medale w grach drużynowych, pojedynczych i podwójnych. NURT zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w grze drużynowej. Drużyna młodziczek wystąpiła w składzie: Katarzyna Królikowska, Martyna Stachniak i Martyna Hajduk. W drodze do srebra NURT pokonał kolejno: w fazie grupowej GLKS ORLĘTA Krosnowice 3-2 i MKS SKARBEK Tarnowskie Góry 3-0. Następnie dziewczyny pokonały w ćwierćfinale MLUKS DWÓJKA Rawa Mazowiecka 3-2. W półfinale zmierzyły się z LKTS LUBOŃ k.Poznania i pokonały je 3-2. W meczu finałowym NURT zmierzył się z KU AZS Wrocław, któremu uległ 3-1.

W grze podwójnej srebrny medal zdobyły Katarzyna Królikowska w parze z Wiktorią Wrzosek które dotarły do finału w którym musiały uznać wyższość Kwiatkowskiej i Sułek Brzeg Dolny/ Luboń. Brązowy medal w grze podwójnej zdobyła Martyna Stachniak w parze z Zuzanną Kowalczyk GORCE Nowy Targ. Bardzo bliski medalu w grze podwójnej był Jakub Chmielowski w parze z Miłoszem Misiudą AZS Rzeszów którzy przegrali ćwierćfinał z późniejszymi złotymi medalistami Patrykiem Dziubą i Dawidem Kosmalem. Martyna Hajduk w parze z Amelią Kotarską uległy w 1/8 finału.

Indywidualne zmagania Katarzyna Królikowska zaczęła od pokonania 3:0 Dari Duralak z Radomia, w kolejnej fazie wygrała 3:1 z Nikolą Brejnak z Grodziska Mazowieckiego. W 1/8 finału zwyciężyła zawodniczkę LKS-u Kąkolówka Gabrielę Hadałę 3:0. W ćwierćfinale nasza zawodniczka zmierzyła się z Zuzanną Kowalczykz KS Nowy Targ wygrywając pewnie 3:0 W niedzielny poranek Królikowska przystąpiła do meczu półfinałowego, jej przeciwniczką była Wiktoria Wrzosek z Rawy Mazowieckiej Wrzosek, która pokonała Kasie dwa dni wcześniej w grze drużynowej 3:2). Jednak niedzielny półfinał miał całkiem inne oblicze, Kasia zaprezentowała tenis na najwyższym poziomie i pewnie pokonała Wrzosek 3:0( 11:6,11:6,11:9) awansując do wielkiego finału. Przeciwniczką Królikowskiej w finale była turniejowa rozstawiona z numerem 1 Elżbieta Kwiatkowska z Brzegu Dolnego. Po bardzo zaciętym meczu, w którym obie zawodniczki pokazały duże umiejętności zwyciężyła Kwiatkowska 3:2 ( 11:4 , 10:12, 7:11, 11:3, 11:6) zdobywając tym samym złoty medal Mistrzostw Polski.

Bardzo niewiele do medalu zabrakło Martynie Stachniak, która w meczu ćwierćfinałowym mierzyła się z Zuzanna Gaworską z KU AWS UE Wrocław. Nasza zawodniczka po zaciętej walce uległa 1:3. Martyna zakończyła zmagania indywidualne na 5 miejscu. Martyna Hajduk została sklasyfikowana w przedziale 33-48 .

Wśród młodzików ogromne serce do gry pokazał Jakub Chmielowski, który w 1/8 finału przegrał z późniejszym złotym medalistą Szymonem Kolasą z Nowego Targu.

MLKS „NURT” Przemyśl dziękuje instytucjom, firmom które wspierają finansowo klub: prezydent Miasta Przemyśla, Zakład Usług Komunalnych w Przemyślu, Auto Moto Fan Przemyśl.