Międzynarodowy Turniej „Przyjaźni” na przemyskim Orliku

23 maja 2016

Ponad 100 piłkarzy z Polski i Ukrainy 14 maja przez całą sobotę uczestniczyło w turnieju „Przyjaźni” dla chłopców urodzonych w 2007r. i młodsi. Turniej odbył się na Orliku w Przemyślu przy ul. Dworskiego.

Przy licznie zgromadzonej widowni rozegrano 24 spotkania, które wyłoniły zwycięzców. Bardzo dobrze zorganizowany turniej przez rodziców z UKS Orlik Przemyśl wygrała drużyna gospodarzy, Orlik 2008 wyprzedzając SMS Mościska (Ukraina), na trzecim miejscu uplasowała się kolejna drużyna gospodarzy, Orlik 2007r., miejsce czwarte Jagiellonka Medyka, na piątym Sudowa Wisznia (Ukraina), miejsce szóste zajęła drużyna SP. Ostrów k/Przemyśla, siódme FC. Sambor (Ukraina) i na miejscu ósmym Orlik 2009 Pikulice.

Młodym piłkarzom z Ukrainy podczas turnieju przekazano 15 piłek oraz kilkanaście par obuwia sportowego, wraz ze sportowymi torbami na sprzęt. Kolejne wspólne spotkanie odbędzie się we Lwowie, gdzie zaproszono przemyską drużynę na turniej.
Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Jaś Borysławski.
Najlepszym bramkarzem został Gracjan Krzyśko.
Najlepszym obrońcą został Jura Sobol.
Najlepszym strzelcem został Taras Wołkow.
Puchar fair play otrzymała dzielna drużyna z Jagiellonki Medyka.
Patronat honorowy objęli : Mieczysław Golba – prezes Podkarpackiego ZPN oraz senator, Robert Choma – prezydent Miasta Przemyśla, Robert Rybak – dyrektor CKZiU w Przemyślu.
Sponsorzy : Firma Sempolija spółka zoo., rodzice UKS Orlik Przemyśl .
Organizatorzy : UKS Orlik Przemyśl, animator Henryk Łaskarzewski .

UKS Orlik, zaprasza wszystkich, a szczególnie mamy w najbliższą sobotę, o godz. 17-18 do przyjścia na orlik przy ul.Dworskiego na zumbę prowadzoną przez panią Agnieszkę Kuriańczyk. Zumba zorganizowano zostanie z okazji obchodzonego Europejskiego Tygodnia Sportu. Będzie to również okazja aby uczcić nieco spóźniony Dzień Mamy.