Światowy Dzień Turystyki w Przemyślu

1 października 2014

Podczas ubiegłego weekendu Przemyśl obchodził Światowy Dzień Turystyki. Z tej okazji na mieszkańców czekały liczne atrakcje.

Liczne atrakcje z okazji Światowego Dnia Turystyki zorganizował przemyski oddział PTTK oraz Wydział Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego. Przygotowano stragany związane z tematyką turystyczną, konkursy oraz rajdy piesze i rowerowe na czterech trasach, w których udział wzięło 250 osób. Podczas obchodów przed przemyską publicznością koncertował zespół Port Przemyśl, a zwiedzić miasto można było biorąc udział w Przemyskiej Grze Ulicznej czy też podążając za Dobrym Wojakiem Szwejkiem. Na Rynku Starego Miasta odbył się plenerowy festiwal fotografii podróżniczej, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

W trakcie obchodów Światowego Dnia Turystyki wyróżniono osoby, które w szczególny sposób angażują się w promocję i turystykę w Przemyślu. Dymplomy otrzymali : Marek Stacharski – za widowisko „Zdarzyło się sto lat temu czyli opowieść o miłości, wojnie, tęsknocie i nadziei”. Jan Miszczak – za film „Wolne Królewskie Miasto Przemyśl”, Grzegorz Karnas – za realizację pasji podróżniczych podczas samotnych wypraw do niezwykłych zakątków świata, Fundacja Azymut – za inicjatywę organizacji imprezy „Biketown Przemyśl Festiwal 2014”, Kawiarnia Cuda Wianki – za stylową aranżację wnętrza i efektowny ogródek kawiarniany, Kawiarnia Kardamon – za wysoką jakość i markę ciast produkcji własnej.

fot. Grzegorz Karnas ( UM )