Suplementy Diety – za czy przeciw. Wyjaśnia specjalista Naturhouse w Przemyślu

5 maja 2015

Nietrudno zaobserwować, że od pewnego czasu rynek suplementów diety stale się powiększa. W mediach dominują reklamy środków, które gwarantują nam rozwiązanie wszelkich problemów i dolegliwości zdrowotnych od łamliwych paznokci, po spowolnienie procesów starzenia się organizmu i cuda w odchudzaniu. Czy faktycznie w dzisiejszych czasach suplementacja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania?

Suplement dobrze dobrany

Podejmując decyzję o włączeniu suplementacji, przede wszystkim musimy wiedzieć jakie są potrzeby naszego organizmu oraz jaki efekt chcemy osiągnąć sięgając po suplementację. Nie każda substancja czynna będzie działała w ten sam sposób u wszystkich przyjmujących ją osób, ponieważ nie każda osoba będzie jej potrzebowała.

Aby suplementacja dawała wymierne korzyści, konieczna jest wiedza na temat substancji zawartych w danym preparacie, sposobu ich działania oraz ewentualnych przeciwwskazań. – mówi Agnieszka Solarz, dietetyk Naturhouse w Przemyślu. Suplement powinien być dobrany pod okiem specjalisty – lekarza lub dietetyka, który uwzględni nasz dotychczasowy sposób odżywania, stan zdrowia, ewentualne niedobory i potrzeby organizmu. Każdy organizm jest nieco inny, mamy odmienne zapotrzebowanie oraz odmienne problemy, rolą dietetyka, lekarza czy farmaceuty jest dobór suplementacji, która będzie odpowiadała na konkretne potrzeby danego organizmu. Tylko wtedy będzie skuteczna – podkreśla dietetyk Naturhouse.

sch_2

Ważna jakość

Niezwykle istotna jest również jakość kupowanych suplementów. Nie wszystkie preparaty są skuteczne i mają jednakowo silne działanie. Jest to zależne od składu, głównie jednak od pochodzenia substancji w nich zawartych. Najlepiej przyswajalne i zarazem najzdrowsze są suplementy pochodzenia naturalnego z minimalną ilością substancji dodatkowych i konserwantów.

Decydując się na stosowanie suplementów, powinniśmy unikać produktów z nieznanych źródeł np. dostępnych jedynie w intrenecie, których pochodzenie oraz skład nie są do końca znane – dodaje Agnieszka Solarz, dietetyk Naturhouse.

 sch_1v

Za czy przeciw?

Suplementy dobrane po konsultacji z dietetykiem i stosowane w połączeniu z odpowiednimi zaleceniami dotyczącymi żywienia dają wymierne rezultaty. Suplementacja powinna być jednak uzupełnieniem zdrowej, racjonalnej diety i nie powinna być traktowana jako główne źródło składników odżywczych lub zamiennik tradycyjnych posiłków. W konkretnych sytuacjach jak np. dieta odchudzająca, wzmocnienie lub oczyszczenie organizmu, budowanie masy mięśniowej, walka z cellulitem itp., odpowiednio dobrana suplementacja pomoże uzyskać pożądane efekty i utrwalić je.

Konsultacja z dietetykiem

Pamiętajmy że, dobór sprawdzonej, naturalnej suplementacji oraz zbilansowanej diety pod okiem specjalisty, w połączeniu z regularnym monitorowaniem całego procesu, gwarantuje uzyskanie pożądanych rezultatów w zdrowy i bezpieczny sposób.

Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się więcej o metodzie i suplementach Naturhouse.

Centrum Dietetyczne Naturhouse w Przemyślu

ul. 3 Maja 8
Przemyśl
tel. 16 670 48 84
kom. 539 993 444

Godziny otwarcia
Poniedziałek, Czwartek 10:00 – 18:00
Wtorek, Środa 12:00 – 20:00
Piątek 8:00 – 16:00