Sukcesy sportowe drużyny UKS Orlik Hensfort Przemyśl

22 lutego 2017

Drużyna UKS ORLIKA HENSFORT PRZEMYŚL rocznik 2009 zajęła I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej „Puszcza Cup 2017” w Niepołomicach oraz I miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Muninie.

W zawodach, w Niepołomicach rywalizowało 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Drużyna Orlika po wygraniu grupy bez porażki (3 zwycięstwa z: Strama Częstochowa, Górnik Wieliczka i Puszcza Niepołomice) w półfinale trafiła na Glinika Gorlice i pomimo dobrej postawy świetnie wyszkolonej drużyny z Gorlic nasi chłopcy sięgnęli po pewną wygraną w stosunku 3-0.

W finale czekała na przemyskich zawodników przeprawa z bardzo rosłą drużyną z AP Gorlice. Przemyski Orlik jednak wykazał olbrzymie zaangażowanie oraz wolę walki i sięgnął po zwycięstwo w stosunku 2-0 zgarniając cenne nagrody – puchary, medale oraz piłki dla całego zespołu. Zdobyli również nagrodę indywidualną za najlepszego bramkarza. Ich popularny Misio Góral puścił tylko 2 bramki.

Drużyna UKS ORLIKA HENSFORT PRZEMYŚL rocznik 2009 zajęła I miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej „Piłkarskie Ferie 2017” w Muninie. Drużyna Orlika odniosła komplet 7 zwycięstw zdobywając 19 bramek, żadnej nie tracąc. Obrona i bramkarz byli nie do przejścia. W ataku natomiast raz po raz celnie uderzali na bramkę przeciwnika napastnicy z Oskarem „Oskim” Banieckim na czele. Wszystko połączył najlepszy zawodnik całego turnieju popularny „Krycha”.

Na zdjęciu autorzy tego sukcesu wraz z rodzicami: Borys Makarowski, Oliwier Kindlik, Oskar Baniecki, Gracjan Dzięgielowski, Michał Góral, Gracjan Młodziński, Karol Stecura, Sebastian Pająk, Dawid Siuta. Trener Henryk Łaskarzewski.