Przemyski tenisista wicemistrzem Polski weteranów

25 czerwca 2014

Marek Ofiarski z Przemyśla zdobył tytuł wicemistrza Polski weteranów w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w dniach 20-22 czerwca w Kwidzynie.

Marek Ofiarski biorący udział w Mistrzostwach Polski Weteranów w Tenisie Stołowym wystartował w kategorii 65-69 lat. W drodze do finału pokonał kolejno Sylwestra Żywotka z Łodzi 3:1, Wojciecha Kaptura z Wodzisławia Śląskiego 3:0, Kazimierza Marczewskiego z Bolesławca 3:0, Romana Hajduka z Działdowa 3:1. W ćwierćfinale po zaciętym meczu pokonał Jerzego Przygodę 3:2, a w półfinale wygrał z Edmundem Renklem z Grudziądza 3:2.

W finale mistrzostw przemyski tenisista zmierzył się Franciszkiem Dulkowskim z Grudziądza i po dramatycznym pojedynku przegrał 3:2-9,- 3, 9, 6, 8 mimo, że prowadził w setach 2:0.

W trakcie tych zawodów Marek Ofiarski zdobył 3 medale, w tym srebrny w grze pojedynczej. Medal brązowy zdobył w grze podwójnej w swojej kategorii wiekowej występując razem z Tadeuszem Pytkowskim z Łowicza oraz w turnieju open.