Sukces przemyskich młodych szczypiornistów

29 maja 2018

Dwie drużyny przemyskich szczypiornistów wywalczyły mistrzostwo Podkarpacia w piłce ręcznej. Młodsza (szóstoklasiści) wygrała Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej, starsza (gimnazjaliści) Gimnazjadę.

We wtorek, 22 maja br. zwycięzcy szczypiorniści, trenujący na co dzień pod okiem Piotra Kroczka i jego syna Mateusza, przybyli wraz ze swoimi trenerami oraz dyrektorem swojej szkoły (SP 14) – Małgorzatą Kozaczenko, do Urzędu Miejskiego, aby podzielić się radością ze swojego sukcesu z Prezydentem Miasta Przemyśla – Robertem Chomą, który gratulował nie tylko zwycięzcom, ale także trenerom, opiekunom i rodzicom, czyli wszystkim tym, którzy pomogli w osiągnięciu tego sukcesu.

Wasza przygoda dopiero się zaczyna, jesteście bowiem dopiero na początku waszej sportowej drogi. Musicie jednak pamiętać, że tylko konsekwencja i ciężka praca doprowadzają do celu. Już w niedługim czasie będziecie mieli większe możliwości do rozwijania swojego warsztatu, dzięki temu, że już niebawem przy waszej szkole ruszy budowa nowej sali gimnastycznej, w której powstanie byliśmy tu wszyscy mocno zaangażowani.– powiedział podczas spotkania radny Robert Bal.

Obie drużyny oprócz zwycięstw w rozgrywkach szkolnych dla klas szóstych i gimnazjów, mają na swoim koncie również tytuły mistrza województwa w rozgrywkach klubowych. Jak wspomniał podczas wtorkowego spotkania Piotr Kroczek – zwycięstwa te, z całą pewnością będą w przyszłości sytuowały oba zespoły coraz wyżej również w skali kraju.

Fot. Agata Czereba (www.przemysl.pl)