Sukces juniorów Bears Przemyśl na turnieju w Krakowie

10 kwietnia 2014

Juniorzy z przemyskich Bearsów wywalczyli III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Futbolu Flagowego w Krakowie, który odbył się podczas ostatniego weekendu.

Sukces drużyny jest tym większy iż powstała ona całkiem niedawno, bo w grudniu 2013 r. Obecnie składa się z 10 zawodników w wieku od 14 do 17 lat. Turniej w Krakowie był ich debiutem.

O przygotowaniach do niego opowiada kapitan drużyny Karol Mazurek „Przez całą zimę wykonywaliśmy ćwiczenia kondycyjne, poznawaliśmy specyfikę tego sportu. Zagrywki, schematy gry dopracowywaliśmy dopiero przez ostatni miesiąc przed turniejem „.

Krakowski turniej trwał dwa dni. Pierwszego dnia niedźwiadki awansowały z pierwszego miejsca do półfinałów wygrywając dwa mecze w swojej grupie. Podczas niedzielnego finału ulegli zespołowi z Gimnazjum nr 42 w Krakowie. Bardzo wyrównaną walkę o trzecie miejsce stoczyli z Kraków Kings.

Dopiero zdobyte przyłożenie przez Michała Makucha na kilka minut przed końcem meczu przesądziło o wygranej Przemyślan.

Trener juniorów Bartosz Wardęga dodaje, że „Trudno uwierzyć, że jeszcze cztery miesiące temu chłopcy nie mieli bladego pojęcia o futbolu. Zagrywki szlifowaliśmy zaledwie od trzech tygodni próbując znaleźć dla Nas odpowiedni system gry. Cieszymy się z tego sukcesu i już zaczynamy przygotowania do Niedźwiedziej flagówki, która startuje w maju. Naszym celem na ten rok jest wyjazd na Mistrzostwa Polski oraz mecz w odmianie kontaktowej „.

W Przemyślu po raz pierwszy na przełomie maja i czerwca wystartuje liga futbolu flagowego „Niedźwiedzia Flagówka”. Udział w niej zapowiedziały cztery zespoły, w tym drużyna żeńska.

Treningi juniorskie są otwarte i odbywają się w sobotę o godz. 15, na boisku Orlika przy ul. Bakończyckiej.

Futbol flagowy jest bezkontaktową odmianą futbolu amerykańskiego przeznaczoną dla najmłodszych.

Skład Young Bears Przemyśl:
Rozgrywający : Krystian Gumienny, Adam Partyka
Skrzydłowi : Michał Makuch, Kamil Makar, Filip Tokarski
Centrzy : Karol Mazurek, Krystian Klimkowski
Obrońcy : Krystian Kruk, Jędrzej Mleczko, Damian Gac
Trener: Bartosz Wardęga