Strażnicy graniczni zatrzymali kradziony pojazd i kradzione części samochodowe

27 września 2016

Na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano części z pojazdu skradzionego na terenie Hiszpanii oraz samochód skradziony w Polsce – wszystko o łącznej wartości 55 tysięcy złotych.

W dniu dzisiejszym 22 – letni obywatel Ukrainy próbował przewieźć przez granicę skradzione części z samochodu marki Volkswagen Tiguan. Funkcjonariusze SG ustalili, że pojazd zaginął na terenie Hiszpanii. Wartość części to 25 tysięcy złotych.

Jeszcze tego samego dnia strażnicy graniczni z Medyki zatrzymali samochód marki Peugeot, który został skradziony w lipcu 2015 r. na terenie Polski. Samochodem próbował wyjechać na Ukrainę 21 – letni obywatel tego kraju. Wartość pojazdu, to 30 tysięcy złotych.

Obie sprawy przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji z Komisariatu Policji w Medyce.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pojazdy oraz części samochodowe o łącznej wartości 5,5 miliona złotych, w tym między innym 270 sztuk podzespołów samochodowych i motocyklowych o wartości 219 tysięcy złotych oraz 6 sztuk silników pochodzących ze skradzionych pojazdów o wartości 43 tysięcy złotych.