Sprawcy napadu zatrzymani

19 września 2018

Na trzy miesiące do aresztu trafili 20 i 29-letni przemyślanie. Sprawcy napadli na mężczyznę w rejonie ul. Leszczyńskiego w Przemyślu.

9 września br. po godz. 22, mężczyzna po odprowadzeniu znajomej wracał do swojego miejsca zamieszkania. Na wysokości MOPS-u przy ul. Leszczyńskiego podeszło nagle do niego dwóch mężczyzn i zażądało bluzy, którą miał na sobie. Gdy okazało się, że nie mogą jej zdjąć zażądali czapki, w konsekwencji zabrali mu pieniądze i uciekli.

W tym czasie patrol, który jako pierwszy przyjechał na miejsce zdarzenia, przekazał innym funkcjonariuszom dokładne dane dotyczące zajścia i opis sprawców. Chwilę później jednego z nich policjanci wylegitymowali na ul. Dworskiego. 29-letni mężczyzna udawał zaskoczonego całą sytuacją. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W wyniku dalszych czynności prowadzonych przez śledczych, zatrzymano również drugiego sprawcę, 20-letniego przemyślanina. Obydwaj są dobrze znani przemyskiej policji.

Sprawcy usłyszeli zarzuty, a na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.