Spektakl „Burza” rozpoczął przemyski Festiwal Jesieni Poetyckiej

20 listopada 2014

Spektakl „Burza” rozpoczął tegoroczny Festiwal Jesieni Poetyckiej „Tydzień z Szekspirem”. Przedstawienie spotkało się z dużym uznaniem przemyskiej publiczności.

Spektakl „Burza”, to jedna z ostatnich sztuk Szekspira, będąca jego pożegnaniem z teatrem. Wygnany władca Mediolanu mieszka wraz z córką na bezludnej wyspie. Jest on odpowiedzialny na wywołanie burzy, podczas której rozbija się statek. Wśród rozbitków są ci, którzy skrzywdzili go wcześniej. Opowieść pokazuje, że upragniona wolność nie daje w pełni satysfakcji, w obliczu miłości człowiek, który nawet pragnął zemsty staje się bezradny, a nienawiść przeradza się w rozgoryczenie.

Po przedstawieniu ponad godzinę czasu aktorzy rozmawiali z publicznością, która owacjami na stojąco doceniła ich grę. Główny bohater dramatu aktor Henryk Talar powiedział Dla takiej widowni warto być aktorem. Obok spektaklu można było obejrzeć również wystawę plakatów pt. „Makbet”, której autorami są studenci projektowania graficznego PWSW.

Organizatorem Festiwalu Jesieni Poetyckiej jest Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

„Burza” spektakl wg Wiliama Szekspira

Scenariusz i reżyseria – Igor Gorzkowski

Obsada : Wiktoria Gorodeckaja ( Teatr Narodowy ), Henryk Talar, Bartłomiej Bobrowski ( Teatr Narodowy ), Wiktor Korzeniewski, Mateusz Rusin ( Teatr Narodowy ).

fot. Tomasz Beliński