SP nr 14 będzie miała nową halę gimnastyczną

19 grudnia 2014

Powoli rozpoczyna się długo oczekiwana budowa nowej hali gimnastycznej przy SP nr 14 w Przemyślu. Nową salę mają obiecaną również uczniowie I LO jednak jej projekt jest dopiero na samym początku realizacji. Wszystko teraz zależy od uchwalenia budżetu miasta na rok 2015.

Nowa hala gimnastyczna przy SP nr 14 im. Zjednoczonej Europy powstanie na miejscu zburzonego w środę 17 grudnia budynku przy ul. Lenartowicza. W tym roku opracowano program funkcjonalno – użytkowy hali. W prowizorium budżetowym na 2015 r ( budżet nie jest jeszcze uchwalony ) zarezerwowano 150 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej. Jeśli na początku roku 2015 ta kwota utrzyma się podczas uchwalania budżetu wówczas miasto ogłosi przetarg na jej opracowanie. Jaki będzie całkowity koszt inwestycji na razie dokładnie nie wiadomo. Autorzy programu funkcjonalno – użytkowego podają szacunkowe kwoty budowy sali w dwóch wariantach 4 823 800 zł i 5 660 400 zł (netto) podaje rzecznik prasowy UM Witold Wołczyk.

I LO im. Juliusza  Słowackiego, to szkoła mogąca się pochwalić zarówno wysokimi wynikami nauczania jak i osiągnięciami sportowymi, ale pochwalić się na pewno nie może salą gimnastyczną pamiętającą odległe czasy. O nową salę dopytywali się uczniowie podczas debaty kandydatów na prezydenta w PWSW. Wówczas usłyszeliśmy obietnicę prezydenta Roberta Chomy, że zgodnie z wcześniejszymi rozmowami na ten temat sala powstanie, jednak termin realizacji będzie uzależniony od możliwości finansowych miasta. W prowizorium budżetu znalazło się 400 tys. zł na adaptację istniejącego budynku na zaplecze sanitarno – szatniowe na potrzeby przyszłej sali gimnastycznej. W tym przypadku gotowa jest już cała dokumentacja, ale to dopiero początek realizacji projektu. Jednak póki co nie wiadomo kiedy rozpocznie się budowa samej sali przy szkole.

fot. R. Porada UM

Anna Fortuna