Skradzione samochody nie wyjechały na Ukrainę

18 czerwca 2018

Trzy skradzione pojazdy nie wyjechały na Ukrainę. Do ich przechwycenia doszło w ciągu jednego dnia.

W dniu 13 czerwca na przejściu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze zakwestionowali autentyczność znaków identyfikacyjnych samochodu marki Audi Q7 kierowanego przez 40-letnią obywatelkę Ukrainy. W wyniku szczegółowych sprawdzeń pojazdu o wartości ok. 155 tys. złotych, a także dzięki wsparciu funkcjonariusza austriackiej policji oddelegowanego w ramach misji Frontex, ustalono rzeczywisty numer VIN pojazdu. Okazało się, że samochód został skradziony na Słowacji.

Kilka godzin później, również na wyjazd z Polski zgłosił się do odprawy 48 letni obywatel Ukrainy – kierowca audi A8. Tutaj także stwierdzono nieprawidłowości w znakach identyfikacyjnych. Element konstrukcji pojazdu, na którym naniesiony jest nr VIN został przeniesiony z innego pojazdu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że audi warte ok 30 tys. złotych pochodzi z przestępstwa, pojazd został zatrzymany.

Na przejściu granicznym w Medyce, Straż Graniczna zatrzymała samochód marki Daf wart ok 40 tys. złotych. Pojazd, którym kierował 25-letni Ukrainiec został skradziony w Belgii i jest poszukiwany m.in. przez Interpol.

We wszystkich przypadkach kierowcy oraz zatrzymane pojazdy zostały przekazane Policji.