Sezon edukacyjny 2016/2017 w przemyskim muzeum już rozpoczęty [Galeria]

23 września 2016

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej wraz z Instytutem Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie zainaugurowali sezon edukacyjny 2016/2017. Głównym mottem akcji jest „Przez gry i zabawy do edukacji”.

W Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej zainaugurowano sezon edukacyjny 2016/2017.

Przygotowaliśmy specjalną ofertę warsztatów i lekcji plastycznych, które dopasowujemy do naszych wystaw zarówno stałych jak i czasowych. Skierowane są one do uczniów wszystkich grup wiekowych – mówi Tomir Mazur z działu edukacji, promocji i wystaw Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej – Mottem przyświecającym naszej akcji jest „Przez gry i zabawy do edukacji”. Są to zajęcia lekcyjne w nieco innej odsłonie.

Czwartkowy event został zorganizowany wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie. W programie znalazło się : zwiedzanie wystaw, lekcje i warsztaty plastyczne : „Symbole naszej historii – godło, barwa, hymn”, „Nie święci garnki lepią – ja też potrafię!”, „Techniki malarskie i graficzne. Marian Stroński 1892-1977”, „Rozstrzelane miasto. Przemyśl w czasie II wojny światowej”, a także gry edukacyjne, prezentacje filmów, konkursy i quizy oraz kiermasz książek.

Akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród szkół. Tym razem z oferty skorzystały placówki z Przemyśla i z Jarosławia.

Anna Fortuna

no images were found