Sensacja! Olbrzymi problem przemyskiego Prawa i Sprawiedliwości

20 września 2018

W nadchodzących wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość prawdopodobnie będzie mogło ubiegać się o mandaty radnych w Przemyślu tylko w dwóch okręgach wyborczych.

Do dnia 17 września, do godz. 24 ugrupowania startujące w zbliżających się wyborach samorządowych miały czas na rejestrację Komitetów Wyborczych. Zarejestrowane zostały: KKW SLD Lewica Razem, KW Regia Civitas, KWW Kukiz`15, KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Do ostatniej chwili ważyły się losy KW Artura Piotra Geruli „Reset Systemu” i KW Prawa i Sprawiedliwości.

Komisja Wyborcza w Przemyślu obradowała wczoraj od godz. 14. Po godz.23 Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Przemyślu Agnieszka Tworzydło przekazała informację, że podjęto pięć uchwał w sprawie odmowy zarejestrowania list kandydatów na radnych KW PiS w okręgu nr 2 i nr 3 oraz w okręgach nr 2, 3 i 4 KW Wyborców Artura Piotra Geruli „Reset Systemu”. Uchwały zostały podjęte jednogłośnie, a protokoły przekazane przed północą komisarzowi wyborczemu w Przemyślu.

Nieoficjalnie wiadomo, że listy PiS zostały odrzucone ze względu na brak ważnych 150 podpisów. Ugrupowanie to powalczy w naszym mieście w okręgu nr 1 i 4 wystawiając łącznie 16 kandydatów.