Przemyski szpital nie przyjmuje pacjentów

20 września 2018

Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu wstrzymał przyjęcia pacjentów w trybie planowanym do wszystkich oddziałów. Przyczyną tego stanu są przebywające na zwolnieniu lekarskim tamtejsze pielęgniarki.

W dniu 19 września, dyrektor szpitala Piotr Ciompa w związku z trwającą akcją protestacyjną w swojej placówce, wydał zarządzenie w sprawie wstrzymania przyjęć pacjentów w trybie planowym do wszystkich oddziałów szpitalnych z wyłączeniem sytuacji stanu zagrożenia życia.

Dodatkowo kierowników oddziałów uczynił odpowiedzialnymi za maksymalne wypisywanie pacjentów z oddziałów oraz ustalenia miejsc przewiezienia transportem sanitarnym pacjentów w stanie ciężkim.

W szpitalu w Przemyślu pracuje około 700 pielęgniarek, obecnie około 150 z nich przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Dyrektor szpitala podjął również decyzję o czasowym połączeniu oddziału Chorób Dzieci z Pododdziałem Pulmonologii Dziecięcej z Oddziałem Chirurgicznym dla Dzieci.

Z informacji jakie uzyskaliśmy od szefa Działu Rozwoju, Promocji i Komunikacji Społecznej Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu Macieja Kamińskiego wynika, że szpitalowi na chwilę obecną nie grozi ewakuacja.