Schronisko w Orzechowcach bierze udział w grze o karmę. Możesz pomóc! Zarejestruj się i oddaj swój głos

3 kwietnia 2016

Pomóż w zbiórce karmy dla zwierzaków ze Schroniska w Orzechowcach. Wystarczy zalogować się do pomagania, a do schroniska trafi 100 gramów karmy.

#ZalogujSieDoPomagania to najnowsza akcja stworzona przez zespół Karmimy Psiaki.Każdy z was nie wychodząc z domu może pomóc zwierzakom ze schroniska w Orzechowcach. Wystarczy wejść w link : https://www.karmimypsiaki.pl/zalogujsiedopomagania i dołączyć do grupy „Drużyna Orzeszków”.

Za każdą zalogowaną osobę partner strategiczny akcji -Eukanuba przekazuje posiłek dla schroniska, czyli 100 gramów karmy. Możecie również kupić posiłek dla schroniska, koszt jednego to 2 zł. Wtedy liczba posiłków zostaje podwojona. Obecnie Schronisko w Orzechowcach ma zapewnione dla swoich pupili 237 posiłków, jednak wciąż doganiają nas inni, dlatego tak ważne jest wsparcie „Orzeszków”.

Jest również trzecia opcja pomocy, mianowicie fizyczna zbiórka karmy. Miejsce zbiórki podane zostanie niebawem. Akcja trwa do 1 czerwca.

Karmimy Psiaki to inicjatywa stworzona przez Fundację Sarigato. Organizacja ma swoją siedzibę w Krakowie, ale jej działania obejmują całą Polskę. Dzięki twórczyniom akcji – Agnieszce Sadowskiej i Paulinie Wójtowicz o problemach bezdomnych zwierząt mówi się coraz więcej, rośnie też liczba czworonogów, które otrzymują pomoc.

Zawsze chciałyśmy pomagać i angażowałyśmy się w różne formy pomocy innym. Pomocy potrzebują dzieci, chorzy, starsi, ale to (jak pokazują liczne badania i raporty) zwierzętom pomagamy najrzadziej. Co więcej, jest to jedyna z grup, która nie powie nam, że tej pomocy potrzebuje, nie poprosi. Dlatego chcemy i pomagamy zwierzętom. Wiemy, że rozwiązania wprowadzane przez nas przynoszą efekty, ale nad zmianami w ludziach wciąż pracujemy i się tej pracy nie boimy – mówią organizatorki akcji.

Karmimy Psiaki jako przedsięwzięcie dobroczynne, które ma trzy cele: karma, adopcje i edukacja.

W schroniskach, aby nakarmić wszystkie zwierzaki codziennie potrzebnych jest kilkaset kilogramów karmy. Fundacja Sarigato, zdając sobie z tego sprawę, organizuje zbiórki i przekazania karmy. Pomaga też każdemu, kto chce na własną rękę zorganizować zbiórkę dla lokalnego schroniska. Równocześnie, ekipa Karmimy Psiaki popularyzuje adopcje i przekonuje, że pupil ze schroniska kocha najmocniej i jest najwierniejszym przyjacielem. Trzecim celem akcji, najtrudniejszym biorąc pod uwagę realizację oraz mierzenie efektów, jest edukacja. Zwiększanie wiedzy na temat problemu bezdomnych zwierząt w Polsce ma skutkować zmniejszeniem ilości zwierząt w schroniskach.

Misją Fundacji Sarigato, organizatora akcji Karmimy Psiaki, jest eliminowanie bezdomności zwierząt, poprzez znajdowanie im domów, pomoc schroniskom oraz popularyzację odpowiedzialnych adopcji. Obecnie pod stałą opieką Fundacji jest 16 schronisk z całej Polski, w tym również i nasze w Orzechowcach. Wsparcia udzielono w sumie 40 placówkom i fundacjom. W ramach akcji Karmimy Psiaki Fundacja przekazała ponad 16 ton karmy do potrzebujących schronisk, znalazła dom dla 506 Psiaków i przeprowadziła 7 kampanii społecznych.